معاون وزیر صمت: سالانه ۲۲ هزار میلیارد تومان یارانه آرد و نان در کشور پرداخت می شود

معاون وزیر صمت: سالانه ۲۲ هزار میلیارد تومان یارانه آرد و نان در کشور پرداخت می شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در همدان گفت: سالانه ۲۲ هزار میلیارد تومان یارانه آرد و نان توسط دولت پرداخت می شود تا مردم نان ارزان در دسترس داشته باشند.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ یزدان سیف در گفتگویی در همدان با اعلام مطلب فوق افزود: دولت محدودیتی برای نان مردم ندارد، اما باید صیانت شود و آرد یارانه دار در مسیر درست مصرف شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از توزیع ۱۵۰ هزارتن شکر نیز خبر داد و گفت: به تازگی این میزان با نرخ ۶۳۰۰ تومان برای خانوار و ۶۷۰۰ تومان برای صنف و صنعت توزیع شده است.

سیف اضافه کرد: از اسفند ۳۰۰ هزارتن روغن و ۲۵۰ هزارتن برنج از طریق شرکت بازرگانی دولتی در سطح کشور توزیع شده است.

وی با بیان اینکه ذخایر کشور در زمینه کالاهای اساسی کافی است، افزود: کمبودی وجود ندارد و مردم عجله ای برای خرید ندارند و این نشانه آرامش در بازار است‌.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تدبیر ویژه دولت برای شتاب گرفتن پرداخت بهای گندم تا امروز ۱۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان کشور پرداخت شده و این روند ادامه دارد.

سیف با بیان اینکه تا امروز ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم در سراسر کشور از کشاورزان به صورت قیمت تضمینی خریداری شده است، افزود: خرید گندم تا امروز رشد ۹ درصدی در مقایسه با سال قبل داشته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از اسفند سال ۹۶ تشویق به خرید کالاهای اساسی وجود داشت اما با گذشت دو سال و اندی نه تنها قحطی ندیدیم بلکه تجربه فراوانی را در دوران کرونا کسب کردیم که در دنیا کم نظیر بود.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

code