مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب خبر داد: آغاز کشت پاییزه گندم در میاندوآب

محرمعلی دیانتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: کشت پاییزه گندم در میاندوآب آغاز شده است و هم اکنون این محصول به صورت پاییزه نیز در میاندوآب کشت می‌شود.

وی با بیان اینکه گندم به صورت پاییزه و بهاره در این شهرستان کشت می‌شود، تصریح کرد: امسال شاهد افزایش چشمگیر سطح زیر کشت گندم پاییزه در شهرستان میاندوآب هستیم.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به میزان کشت گندم در میاندوآب، ادامه داد: امسال 96 هزار تن گندم از گندمکاران شهرستان میاندوآب تولید و از این میزان 82 هزار تن توسط مراکز خرید تضمینی خریداری شده است.

این مسؤول با بیان اینکه میاندوآب در تولید گندم، طی سال جاری رکورد داشته است، اذعان داشت:  گندم یکی از محصولات استراتژیک است که تولید آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و برای مصرف داخلی نیز حائز اهمیت است.

دیانتی با بیان اینکه میاندوآب در کشت کلزا نیز یکی از استانهای پیشگام است، اعلام کرد: با توجه به وضعیت دریاچه ارومیه، کشت محصولاتی با نیاز آبی پایین می‌تواند مقرون به صرفه باشد و کلزا نیز یکی از همین محصولات با نیاز آبی پایین است.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب با اشاره به حمایتهای ویژه از کشاورزان در این خصوص، اظهار داشت: توزیع بذور در بین کشاورزان یکی از اقدامات اساسی است که در این خصوص انجام می‌شود و یک هزار و 200 کیلوگرم بذر در بین کلزاکاران توزیع شده است.

این مسؤول با اشاره به سطح زیر کشت گندم، خاطرنشان کرد: این میزان بذر در 200 هکتار از اراضی شهرستان میاندوآب کشت شده است.