۴۷ درصد مطالبات گندمکاران گلستانی پرداخت شد

۴۷ درصد مطالبات گندمکاران گلستانی پرداخت شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان از پرداخت ۴۷ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: از ابتدای فصل برداشت گندم تا روز گذشته شش میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از گلستان، محمد برزعلی صبح امروز -یکشنبه هفدهم تیر- در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۵۲ هزار میلیارد تومان معادل ۴۷ درصد از پول گندم‌کاران پرداخت شده است و پیگیری‌ها برای پرداخت باقیمانده مطالبات ادامه دارد

وی ادامه داد: از ابتدای فصل برداشت گندم تا پایان روز جمعه پانزدهم تیر، شش میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم به ارزش ۱۱۱ هزار میلیارد تومان به صورت تضمینی در کشور خریداری شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گلستان بیشترین میزان خرید تضمینی گندم را به ترتیب مربوط به استان‌های خوزستان، گلستان و فارس دانست و افزود: خوزستان با یک میلیون و ۶۲۰ هزار تن در جایگاه نخست، گلستان با یک میلیون و ۴۸ هزار تن در جایگاه دوم قرار دارد.

وی ادامه داد: فارس با ۷۲۵ هزار تن، کرمانشاه با ۴۳۲ هزار تن، خراسان‌رضوی با ۳۷۵ هزار تن و ایلام با ۳۳۲ هزار تن پس از خوزستان و گلستان به ترتیب بیشترین خرید تضمینی گندم را داشته‌اند.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*