مدیر جهاد کشاورزی شوش؛ شوش و کرخه دارای بالاترین آمار برداشت گندم در خوزستان هستند

مدیر جهاد کشاورزی شوش گفت: ۲۶۰ هزار تن گندم در شوش و کرخه خریداری شده که از این آمار ۱۵۰ هزار تن گندم خریداری شده در شوش است.
گودرز بهرامیان مدیر جهاد کشاورزی شوش در گفتگو با خبرنگار رهیاب پیرامون برداشت ۲۶۰ هزار تن گندم در شهرستان‌های شوش و کرخه گفت: این میزان، بالاترین آمار برداشت این محصول راهبردی در کشور است.
وی با بیان اینکه خوزستان در برداشت گندم رتبه اول را دارد و رکورددار کشور است، افزود: شهرستان‌های شوش و کرخه نیز در استان دارای بالاترین آمار برداشت گندم هستند.
بهرامیان بیان کرد: آمار کشت گندم در این شهرستان‌ها تا پیش از جداشدن کرخه به عنوان شهرستان مستقل به صورت تجمعی بوده و امسال برای نخستین بار امسال آمار برداشت به صورت جداگانه اعلام شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شوش به افزایش ۱۰ درصدی میزان گندم خریداری شده در شوش و کرخه نسبت به پارسال اشاره کرد و ادامه داد: ۲۶۰ هزار تن گندم در شوش و کرخه خریداری شده که از این آمار ۱۵۰ هزار تن گندم خریداری شده در شوش است.
این مقام مسئول با اشاره به وجود ۵ مرکز خرید بذری در شوش، اضافه کرد: سالانه ۶۰ هزار تن بذر گندم اصلاح شده برای کشت از سوی سازمان جهاد کشاورزی در کشور توزیع می‌شود که یک سوم از این بذر‌ها تولید این شهرستان است.
بهرامیان درخصوص میزان کلزای برداشت شده در شوش گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۳۰۰ تن کلزا در شوش و کرخه خریداری شده که ۶ هزار و ۳۰۰ تن مربوط به کشاورزان شوش و ۴ هزار تن مربوط به کرخه است.
شهرستان شوش همواره جزو رتبه‌های نخست کشور در تولید کلزا است.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*